Czym jest łódź solarno-wodorowa? To wyścigowa jednostka pływająca wykorzystująca energię z paneli fotowoltaicznych oraz ogniwa paliwowego. Skonstruowania takiej łodzi podjęli się studenci Politechniki Poznańskiej skupieni w Kole Naukowym PowerTrain. Opiekunem jest dr hab. inż. Wojciech Cieślik. W ramach swojej działalności studenci badają i projektują alternatywne układy napędowe stosowane w różnych środkach transportu - samochodach osobowych, łodziach, motocyklach i samochodach dostawczych.
Budowana łódź POWERboat ma brać udział w międzynarodowych zawodach Monaco Energy Boat Challenge. Po kilku tygodniach prac warsztatowych wymagających czasu i precyzji wykonania, do których należało łączenie wyfrezowanych elementów szkieletu kopyta, wypełnieniu styropianem, szlifowaniu i szpachlowaniu, forma łodzi pojechała do stoczni w Koszęcinie. W stoczni kadłub zostanie przygotowany do procesu laminacji. Tutaj każdy milimetr ma znaczenie i ogromny wpływ na ostateczny wygląd laminatu. Przy precyzyjnym cięciu sklejki, szlifowaniu laminatu, wykańczaniu elementów kompozytowych kadłuba jednocześnie pracuje kilka osób.
Zachęcamy do śledzenia portali społecznościowych, gdzie zespół na bieżąco dzieli się informacjami z realizowanych zadań #DrogadoMonako
facebook https://www.facebook.com/PUTPowertrain?locale=pl_PL
instagram https://www.instagram.com/putpowertrain/